Psihološki tretmani
Privatna psihološka praksa Hera
Psihološki tretmani
Privatna psihološka praksa Hera
Psihoterapija
Življenje i iskustvo s okolinom ostavlja u nama trag, utiskuje sjećanja, oblikuje nas na jedinstven način i uzrokuje različite psihičke konflikte u nama.
Psihoterapija ili psihološki tretman ima za cilj smanjivanje napetosti psihičkog konflikta, promjenu neprilagođenog dijela naše osobnosti, kognicije i ponašanja.
Uključuje primjenu različitih psihoterapijskih tehnika koje osvještavaju i mijenjaju osjećaje, misli i ponašanje. Identificiraju se različiti obrambeni mehanizmi koji utječu na probleme funkcioniranja.
Psihoterapija je neuroznanost i psihoterapijski proces mijenja i način funkcioniranja mozga putem razgovora, odnosa klijent-psihoterapeut i primjene terapijskih tehnika.
Cijena / 60 eura
Psihološki tretmani za djecu i mlade
Psihološki tretmani za djecu i mlade koje HERA primjenjuje u psihološkom radu temelje se na Child-Centered Play Therapy (terapija igrom usmjerena na dijete).
Radi se o dinamičnom interpersonalnom odnosu između djeteta i terapeuta gdje terapeut koristi materijale za igru i potiče razvoj odnosa povjerenja.
Razvoj povjerenja u terapeutivnom odnosu od ključne je važnosti da bi dijete moglo iskazati svoj self tijekom psihološkog tretmana što potvrđuje Axline (1947), Moustakas (1953) i Landreth (2002) koji naglašavaju da svaka individua ima beskonačan kapacitet za razvoj samoaktualizacije u okružju u kojem se osjeća prihvaćen.
Osnovni principi psihološkog tretmana fokusirani su na poticanje razvoja zrelosti, usvajanja kontrole, razvoj emocionalne regulacije i na vjerovanje u kapacitet za samoregulacijom svakog organizma.
Da bi se postigla željena promjena potrebna je redovitost i istovremenost psihološkog tretmana.
Psihološki tretmani za odrasle
Podrazumijevaju primjenu različitih psihoterapeutivnih tehnika i metoda pomoći pojedincu da bi se postigle pozitivne promjene na emocionalnom, kognitivnom i ponašajnom planu funkcioniranja.
Različite intrapersonalne i interpersonalne poteškoće mogu dovesti do promjena na emocionalnom, kognitivnom i ponašajnom funkcioniranju.
Tada je naša prilagodba otežana. Može se povećavati razina frustracije, konflikti unutar ličnosti i promijeniti ponašanje, te otežati percepcija, koncentracija i uviđanje odnosa.
Psihološki tretmani za odrasle pružaju pomoć pojedincu da pronađe način zadovoljenja svojih potreba, razvije ili poboljša mehanizme kontrole i postignu adekvatnu emocionalnu regulaciju u odnosu pojedinac-okolina uz stručnu pomoć.
Put ka poboljšanju naših života nije lagan put. Organizam čovjeka teži zadržavanju postojećeg stanja i očuvanju postojeće ravnoteže, bez obzira je li stanje patološko ili zdravo. Promjene zahtijevaju nova prilagođavanja, nove načine funkcioniranja, stjecanje novih znanja i vještina što može dovesti do pojave jakih otpora u našoj ličnosti. Jedan od najvažnijih ciljeva psiholoških tretmana je upravo savladavanje tih otpora koji nam otežavaju put ka kvalitetnijem životu.